Spektakl "Krowa Kłamczucha"

Dnia 17 października 2018r. gościliśmy w naszej szkole artystów z Teatru Kukiełkowego "Tomcio" z Nowego Sącza, oglądając spektakl pt. "Krowa Kłamczucha".
 Przedstawienie oparto na motywach opowieści Janiny Porazińskiej pt. "Kozucha Kłamczucha". Sztuka ta, przepełniona zabawnymi dialogami, opowiadała o krowie, która okłamywała swoich bliskich (gospodynię, Paulinkę, kota i psa), za co została wyrzucona z gospodarstwa. W konsekwencji znalazła sobie dom w lesie. Jednak i tam próbowała swoich sztuczek, przeganiając z lasu wszystkie zwierzęta. Dopiero maleńki jeż dał krowie nauczkę, kłując ją swoimi kolcami. W potrzebie pomogła krowie Paulinka, wyciągając igły jeża. Dopiero wtedy nasza główna bohaterka zrozumiała swoje złe postępowanie i przeprosiła wszystkich, którym zrobiła krzywdę.
Spektakl niósł ze sobą bardzo ważny przekaz moralny: prawdomówność, umiejętność wybaczania i prawdziwej przyjaźni, dzięki czemu uczniowie dowiedzieli się, że nie warto kłamać i zachowywać się źle wobec innych, a za swoje przewinienia należy przeprosić.