Spotkanie z dietetykiem

W poniedziałek 22.05.2023 r. uczniowie kl.2d odwiedzili centrum dietetyczne Projekt Zdrowie w Andrychowie. Celem spotkania było poznanie zawodu dietetyka oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Ciekawa prelekcja pani dietetyk połączona była z prezentacją talerza zdrowego odżywiania, dowiedzieliśmy się, jak wygląda dobrze skomponowany posiłek.

Dzieci miały też za zadanie zrobienie zakupów na wycieczkę, a potem wspólnie omawialiśmy, czy wybrane produkty są zdrowe czy nie. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali broszury, które zawierały materiały edukacyjne oraz butelkę wody, aby zawsze pamiętać, jak ważną rolę ona odgrywa dla naszego zdrowia. Składamy serdeczne podziękowania dla pani dietetyk za interesujące spotkanie, wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania oraz poświęcony nam czas.