Spotkanie z podróżnikiem

14 maja 2019 r. w ramach „Tygodnia Bibliotek”( w tym roku: 8-15 maja) uczniowie klas: IV A, IV D, IV E naszej szkoły zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie na spotkanie z podróżnikiem Panem Stanisławem Ramianem, który marcu br. przebywał w Kenii, państwie położonym we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim

Stolicą Kenii jest Nairobi. W Kenii dla turystów najważniejsze jest safari, to nie tylko pełna wrażeń wyprawa przez urzekające parki i rezerwaty Afryki, ale także możliwość spotkania z bliskiej odległości lampartów, lwów czy antylop. Niektórzy chcą przede wszystkim „ upolować” swoim aparatem tzw. wielką piątkę, czyli lwa, lamparta, bawoła, słonia i nosorożca.

Uczniowie z wielkim zaciekawieniem obejrzeli film przygotowany przez Pana Ramiana, z jego ostatniej wyprawy do Afryki a po spotkaniu poprosili podróżnika o autografy.