Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej

13 września 2022 roku uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielem Straży Miejskiej – panią Elżbietą Drzazgą. Celem zajęć było poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Podczas pogadanki uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów, a także znajomością znaków drogowych. Przypomniano i utrwalono numery alarmowe. Dzieci dowiedziały się, jaki wiek należy osiągnąć by móc wracać samemu do domu, którą stroną pobocza chodzimy, a także jak ważne jest noszenie odblasków wieczorową porą. Na koniec wszyscy uczniowie udali się na pobliskie przejście dla pieszych i pod czujnym okiem Pani Eli przechodzili przez ulicę, w celu utrwalenia prawidłowych zasad obowiązujących na przejściu bez sygnalizacji świetlnej. Nasi najmłodsi uczniowie w trakcie zajęć byli bardzo aktywni i chętnie dzielili się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa.