Spotkanie z trychologiem

Kontynuując tematykę dbania o higienę, zaprosiliśmy w tym tygodniu do szkoły mamę jednego z uczniów kl. 2d, panią Weronikę. Jest ona trychologiem, czyli specjalistą, który doskonale zna się na chorobach związanych z włosami oraz skórą głowy. Trycholog nie tylko leczy choroby związane ze skórą głowy i włosami, ale dobiera też odpowiednie i indywidualne sposoby ich pielęgnacji, co w wielu przypadkach prowadzi do mocnych, lśniących i przepięknych kosmyków.

To jednak wciąż nie wszystko – trychologia jest w stanie zaradzić wielu problemom zdrowotnym oraz estetycznym, nie rzadko wpływających na nasz stan psychiczny. Pani Weronika w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, z jakimi problemami borykają się dzieci, jeśli chodzi o włosy i skórę głowy, co może być tego przyczyną oraz przedstawiła sposoby leczenia. Każdy chętny uczeń miał przeprowadzone specjalistyczne badanie o nazwie trichoskopia – wielokrotne fotografowanie skóry głowy. Mogliśmy dzięki temu ocenić kondycje naszej skóry głowy i włosów. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie i dzieci z ochotą poddawały się temu badaniu. Pamiętajmy, że problemy z włosami mogą wskazywać na problemy zdrowotne dotyczące zupełnie innego obszaru organizmu. Zachęcamy zatem do wizyty u trychologa, gdyż dzięki temu możliwe będzie ewentualne rozpoznanie dużo poważniejszego schorzenia i rozpoczęcie leczenia.