Spotkanie ze stomatologiem

Zdrowe zęby są niezbędne do zachowania zdrowia jamy ustnej oraz całego organizmu. Dzieci, które mają zadbane zęby, chętniej się uśmiechają i czują się pewniej w kontaktach z rówieśnikami. Umiejętność dbania o higienę jamy ustnej powinna być rozwijana od najmłodszych lat zarówno w domu, przedszkolu jak i w szkole w ramach edukacji zdrowotnej oraz programów profilaktycznych. Dlatego wychowawczyni klasy 2d zaprosiła do szkoły panią stomatolog dr Karolinę wraz z jej asystentką panią Moniką. Celem spotkania była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Były to niezwykłe warsztaty, które wzbogaciły wiedzę uczniów na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tę pouczającą wizytę i obiecujemy dbać o swoje zęby.