Stop depresji – razem możemy więcej

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie po raz kolejny organizuje projekt edukacyjny, który skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w ramach obchodu Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. Projekt edukacyjny zwrócony jest do wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Andrychów.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat choroby, jej możliwych przyczyn powstawania, jak wspierać osobę w chorobie oraz informacje gdzie szukać pomocy. W klasach VI i VII pedagodzy szkolni przeprowadzili zajęcia profilaktyczne STOP DEPRESJI – RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. Została przedstawiona i omówiona prezentacja dotycząca tej problematyki.

Propozycje intytulacji udzielających pomocy:

1. Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie – specjalistyczna pomoc.

2. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Andrychowie, możliwość skorzystania z indywidualnej terapii dla dzieci i młodzieży oraz rodziców

3. Centrum medyczne „ Almedica” w Wadowicach.

4. Poradnia zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży w Bielsku Białej.

5. Antydepresyjny telefon zaufania: 22 484 88 01