Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Motywem przewodnim jest kolor niebieski. W ramach tego dnia, na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, organizuje się różne wiece, podświetla się budynki na kolor niebieski, bądź tworzy marsze i pochody. Z tej okazji klasy 1 d oraz 2a wraz z innymi uczniami z pobliskich szkół i przedszkoli uczestniczyli we wspólnym pochodzie zorganizowanym na terenie naszego miasta. Pochód zakończył się pod sceną, na której można było podziwiać występy różnych wspaniałych artystów.