#SzkołaPamięta

W ramach akcji ,,Szkoła pamięta" uczniowie z klasy 1b i 2d oraz przedszkolaki z grup "Motylki i Pszczółki" udali się na cmentarz komunalny w Andrychowie przy ulicy Beskidzkiej. Tam zapaliliśmy znicze przy tablicach poległych w walkach o wolność ojczyzny w latach 1914-1921, przybliżyliśmy historię tego miejsca i odpowiedzieliśmy na najważniejsze nurtujące naszych uczniów pytania. Następnie przeszliśmy na grób Pana Stanisława Mydlarza - studenta i pilota szybowca - osoby zasłużonej i cenionej w lokalnej społeczności. Na koniec w ciszy i skupieniu, stojąc przy drewnianym krzyżu - miejscu jakże charakterystycznym dla andrychowskiego cmentarza, pomodliliśmy się za wszystkich zmarłych. Był to ważny dla nas dzień ukazujący w jaki sposób pielęgnujemy pamięć i historię wśród pokoleń młodych Polaków.