W oczekiwaniu na Święta...

Czas Świąt Bożego Narodzenia zbliża się do nas dużymi krokami. Świąteczne dekoracje zdobią już ulice miast, wystawy sklepów, nierzadko również nasze domy. Świąteczny klimat nie ominął również naszej szkoły.
Zanim usiedliśmy do wigilijnego stołu, przygotowaliśmy wiele prac plastycznych i ozdób związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Na klasowych gazetkach znalazły się aniołki, szopki, łańcuchy i gwiazdki. Nie zabrakło pięknie ubranych choinek, mieniących się różnokolorowymi światełkami, przystrojonych okien. Gdy nadeszła chwila spotkania przy wigilijnym stole, w powietrzu unosił się zapach ciast i pierników. Uczniowie wraz z wychowawcami zastanawiali się nad istotą Świąt Bożego Narodzenia, rozmawiali o polskich tradycjach świątecznych, ulubionych potrawach wigilijnych, dzielili się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Po szkolnych korytarzach niosły się dźwięki kolęd śpiewanych przez uczniów przy akompaniamencie różnych instrumentów...
Te niezapomniane chwile uwieczniliśmy na filmie, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy (kliknij w ikonę)

Szkolny czas świętowania przygotował w sercach miejsce, aby pełniej przeżywać tajemnicę Nocy Betlejemskiej. Obyśmy wszyscy mogli długo cieszyć się owocami tego czasu i pełni nadziei rozpoczęli Nowy 2022 Rok.