Walentynki

Na mej dłoni serce leży, niechaj spojrzy kto nie wierzy. Dzisiaj serce komuś dam, imię jego dobrze znam! A ten ktoś to właśnie Ty! Proszę tylko, nie bądź zły!

14 lutego przypada coroczne święto wszystkich zakochanych WALENTYNKI. Nazwa ta pochodzi od św. Walentego którego wspomnienie liturgiczne w Kościele Katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem walentynkowym jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Dzień 14 lutego stał się także okazją do obdarowywania drobnymi upominkami: kwiatami, laurkami, słodkościami. Uczniowie klasy 3d, aby uczcić ten wyjątkowy dzień przyszli do szkoły ubrani w kolorze czerwonym, który jest kolorem przewodnim tego święta. Każdy z nich został obdarowany słodką walentynką, a niektórzy otrzymali liściki z działającej w tym czasie na terenie szkoły, walentynkowej poczty.