Wycieczka do Biblioteki Miejskiej

9 czerwca klasa 1d wybrała się do Biblioteki Miejskiej. Na początku pierwszaki zwiedziły bibliotekę, poznały jej wszystkie działy, a także dowiedziały się jak wygląda praca bibliotekarza. Ponadto pani bibliotekarka poinformowała dzieci, jakie warunki trzeba spełnić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem, w jaki sposób układane są książki na półkach.

Uczniowie zobaczyli także jak wygląda karta czytelnika oraz poznali zasady wypożyczania książek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pozycje znajdujące się na półkach, ale największe wrażenie zrobiły na nich pięknie zaprojektowane książki 3d, które znajdują się w czytelni. Spotkanie w placówce przybliżyło uczniom literaturę dziecięcą oraz jej autorów, umożliwiło bezpośredni kontakt z bogato ilustrowaną książką, rozbudziło ich zainteresowania czytelnicze. Żegnając się z paniami z biblioteki dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce.