Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej

Dnia 8 czerwca 2022 r. klasa Ia oraz Id odwiedziły Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport w Balicach. Jest to unikatowy ośrodek edukacyjny wyposażony w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwala na przybliżenie zwiedzającym tajemnic podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. Warsztaty, w których dzieci wzięły udział, nosiły tytuł „ Ścieżka pasażera oraz taras widokowy”. W czasie tych zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo- przylotowa pasażera. Dzieci mogły się wcielić w rolę pasażerów samolotu, nadać bagaż, odebrać kartę pokładową i przejść kontrolę bezpieczeństwa. Każdy skorzystał z symulatora lotu, co okazało się być największą atrakcją wycieczki. Uczniowie odwiedzili również taras widokowy, gdzie mogli przyjrzeć się z bliska organizacji pracy służb technicznych na płycie lotniska oraz przylatującym i odlatującym samolotom. Wycieczka była bardzo ciekawa, chociaż niektórzy odczuwali niedosyt z powodu tego, że nie polecieliśmy samolotem na wakacje :)