Wycieczka do Katowic 14.03.2022 r.

14.03.2022 r. uczniowie klasy 4a wybrali się w odwiedziny do… Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Tam czekała na nich ogromna przestrzeń interaktywnej, multimedialnej ekspozycji, którą podzielono na 8 stref tematycznych. Poszczególne pomieszczenia inspirowane były krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja
i Złomowisko Robotów.

Całą ekspozycję uczniowie przeszli pod okiem Przewodnika - stylizowanego na postać Adasia, który pełnił funkcję pomocnika Pana Kleksa. Angażował ich do wspólnej zabawy. Mieli do wykonania misję. Ich zadaniem było odnalezienie ukrytych na ekspozycji 3 magicznych przedmiotów Pana Kleksa. Aby tego dokonać, musieli szukać wskazówek i rozwiązywać zadania m.in. leczyć chore sprzęty, odkrywać sekrety Pana Kleksa, uczestniczyć w Kleksografii. Mogli także korzystać z interaktywnych elementów, np. gra planetarna Układ Słoneczny, quiz wiedzy o kosmosie czy fotele do symulacji stanu nieważkości. Ponadto wzięli udział w niesamowitych, oryginalnych warsztatach naukowych i ekologicznych, a na koniec mieli możliwość swobodnej zabawy w Smart Kids Planet.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do Andrychowa.