Wycieczka do Krakowa

7 czerwca uczniowie klasy II pojechali na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym celem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum, które może pochwalić się niezwykle interesującą wystawą „Kościuszko – bohater wciąż potrzebny ". Wyprawa z przewodnikiem sprawiła, że wiadomości zdobyte podczas zwiedzania na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Z Muzeum udaliśmy się spacerem na Kopiec Kościuszki, ze szczytu, którego podziwialiśmy piękne widoki Krakowa i jego okolic. Kolejnym punktem wycieczki było krakowskie ZOO. Uczniowie podczas zwiedzania, mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Pobyt w ZOO dostarczył drugoklasistom wiele wrażeń i radości. Dzieci wróciły do domów zmęczone, ale bogatsze o nowe doświadczenia.