Wycieczka klasy III d

8 kwietnia klasa 3 d udała się na wycieczkę. Uczniowie zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce, która jest obiektem zainteresowania turystów z całego świata. Na miejscu poznali różnorakie metody i narzędzia służące do wydobywania, ważenia oraz transportu soli. Podziwiali podziemne komory, relaksowali się przy muzyce oglądając urocze solankowe jeziora. W największy zachwyt wprawiła uczniów ogromna i przepięknie zdobiona Kaplica świętej Kingi. Pod koniec zwiedzania przyszedł również czas na spotkanie ze Skarbnikiem, który poszukuje od wieków pierścienia św. Kingi. Mieszkaniec Kopalni bardzo lubi, kiedy dzieci go odwiedzają i pomagają mu rozwikłać wiele ciekawych zagadek. Z Wieliczki klasa udała się do Krakowa na Wzgórze Wawelskie. Tam odbyła rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwiała Zamek Królewski oraz inne zabytki Krakowa. Uczniowie słuchali opowieści o krakowskich dzielnicach i mostach, które mijali podczas rejsu. Wycieczka zakończyła się wizytą u znanego wszystkim Smoka Wawelskiego.