Wyjazd do kina

Przed laty, żył pies kudłaty

nie pokojowy, nie podwórzowy,

nie miejski, nie wiejski,

ale od ogona do głowy

całkowicie czarodziejski.

Takiego czarodziejskiego psa na wielkim ekranie ujrzeli w miniony wtorek uczniowie naszej szkoły. Klasy 2b, 3a, 3b i 3d udały się pociągiem do Wadowickiego Centrum Kultury, aby poznać wzruszającą historię czworonoga Lampo i chorującej na serce dziewczynki- Zuzi. Opowieść na podstawie lektury napisanej przez Romana Pisarskiego od lat fascynowała młode pokolenia. Nic więc dziwnego, iż nasi uczniowie oglądając ekranizację książki "O psie, który jeździł koleją" uronili nie jedną łzę. Na zakończenie seansu wstali z miejsc i gromkimi brawami nagrodzili film. Tego dnia odwiedziliśmy jeszcze Wadowickie Muzeum, gdzie usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat miasta, jego mieszkańców i papieża Jana Pawła II