Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie

Postanowienia ogólne

1. W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, a w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju dzieci i uczniów, szkoła prowadzi stołówkę szkolną.

2. Stołówka szkolna funkcjonuje w dni nauki szkolnej i opieki przedszkolnej.

3. Regulamin korzystania ze stołówki określa zasady odpłatności oraz warunki korzystania przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów i nauczycieli z posiłków
wydawanych w stołówce szkolnej.

4. Wysokość opłat i termin ich dokonania za konkretny miesiąc podawane będą do wiadomości z wyprzedzeniem i umieszczane na tablicy ogłoszeń oraz na stronie
internetowej szkoły w zakładce ,,stołówka”.

Uprawnienia do korzystania ze stołówki szkolnej

1. Do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej uprawnieni są:

a) dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w szkole oraz uczniowie wnoszący opłaty indywidualne lub, których dożywianie finansuje OPS, a także inne podmioty,

b) nauczyciele, którzy wnoszą opłaty indywidualne.

2. Stołówka nie wydaje posiłków na wynos.

3. Warunkiem korzystania ze stołówki szkolnej przez dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów i nauczycieli jest złożenie deklaracji korzystania z dożywiania w stołówce
szkolnej ( załącznik nr 1).

Odpłatność

1. Wysokość opłaty za jeden posiłek ustala dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym.

2. Uczniowie pokrywają jedynie koszt produktów zużytych do przygotowania posiłków (tzw. ,,wsad do kotła”) w wysokości:

· Obiad (zupa + II danie) – 6,00 zł

· Zupa – 1,50 zł

· II danie – 4,50 zł

3. Dzieci z oddziałów przedszkolnych pokrywają jedynie koszt produktów zużytych do do przygotowania posiłków (tzw. ,,wsad do kotła”) w wysokości:

· Śniadanie – 3,00zł

· Obiad – 4,50zł

· Podwieczorek – 2,50 zł

4. Pozostałe koszty przygotowania posiłków finansowane są z budżetu Gminy.

5. Nauczyciele pokrywają pełny koszt posiłku w wysokości:

· Obiad – 9,50 zł

· Zupa – 3,00 zł

· II danie – 6,50 zł

6. Nauczyciele w oddziałach przedszkolnych pokrywają pełny kosz posiłku w wysokości 11zł.

7. Należność za posiłki uczniów oraz nauczycieli jest płatna z dołu na podstawie zestawienia do 10-go dnia roboczego następnego miesiąca, natomiast rodzice dzieci
z oddziałów przedszkolnych wpłacają należność za żywienie z dołu na podstawie zestawienia do 15-go dnia następnego miesiąca.

8. Osoby korzystające z częściowego dofinansowania do posiłków przez OPS wpłacają należność do 5-tego następnego miesiąca, a za miesiąc grudzień do ostatniego dnia
żywieniowego.

9. Wysokość wpłat będzie podawana pierwszego roboczego dnia miesiąca i przekazana nauczycielowi oraz każdemu rodzicowi ucznia korzystającego ze stołówki
za pośrednictwem e-dziennika.

10. Opłaty należy dokonać przelewem na rachunek bankowy szkoły 33 8110 0000 2001 0031 22 62 0001

W treści przelewu należy wpisać: wpłata za obiady/imię i nazwisko ucznia/klasa/miesiąc.

11. Od wpłat dokonywanych po wyznaczonym terminie naliczane będą ustawowe odsetki.

12. W przypadku nieterminowego regulowania płatności obiady zostaną wstrzymane od następnego dnia po terminie płatności, do momentu uregulowania zaległości.

Odliczenia za obiady

1. W przypadku nieobecności dziecka w szkole lub w przedszkolu w celu dokonania odpisu należy zgłosić ten fakt przynajmniej jeden dzień wcześniej lub
najpóźniej w danym dniu do godziny 8.00 (dotyczy to również nauczycieli oraz dzieci, które mają posiłki refundowane przez OPS).

2. Nieobecność musi być zgłoszona u intendentki poprzez dziennik elektroniczny lub w sekretariacie szkoły (33 8752289).

3. W przypadku planowanej nieobecności w szkole klasy (np.: wycieczki, zielone szkoły, obozy sportowe, zawody) wychowawca powinien to zgłosić przynajmniej jeden
dzień wcześniej u intendentki szkolnej.

4. Z powodu nieuzasadnionej lub niezgłoszonej nieobecności ucznia (nauczyciela) na posiłku koszty nie zostaną zwrócone.

5. Rodzic/prawny opiekun może zrezygnować z obiadów lub jednego posiłku dla swojego dziecka po wcześniejszym zgłoszeniu w sekretariacie

szkoły lub u intendentki poprzez dziennik elektroniczny.

Wydawanie posiłków

1. Obiady wydawane są w godzinach od 11.00 do 13.00.

2. W stołówce oraz na stronie internetowej szkoły (zakładka ,,stołówka”) będzie zamieszczany jadłospis na dany dzień zatwierdzony przez intendentkę szkolną.

3. Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami zdrowego żywienia i kalkulacji kosztów.

4. Uczniowie i nauczyciele mogą zgłaszać propozycje dań do jadłospisu.

5. Ze względów organizacyjnych, ze zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo, uczniowie spożywają posiłek w grupach i kolejności określonych przez dyrektora szkoły.

Zasady zachowania w stołówce

1. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.

2. Po spożyciu obiadu naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.

3. Uczniowie korzystający ze stołówki szkolnej nie mogą wnosić na jej teren odzieży wierzchniej oraz plecaków.

4. Przed okienkiem, w którym wydaje się obiady obowiązuje kolejka w jednym szeregu.

5. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych podczas wydawania obiadów w pomieszczeniu mogą przebywać wyłącznie osoby spożywające posiłek.

6. Nad bezpieczeństwem uczniów przebywających w czasie obiadu w stołówce szkolnej czuwają wyznaczeni nauczyciele.

7. W stołówce szkolnej uczeń powinien spokojnie poruszać się po sali, zachować porządek, cicho i spokojnie spożywać posiłek.

8. O nagannym zachowaniu ucznia w stołówce będzie informowany wychowawca klasy, rodzice oraz dyrektor szkoły.

9. Intendentka może odmówić zapisu na obiady uczniom, którzy w rażący sposób łamią zasady kulturalnego spożywania posiłków.

realizacja strony internetowej - weboski