Czytam z klasą lekturki spod chmurki

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki" to międzynarodowy projekt edukacyjny, dzięki któremu czytanie staje się świetną zabawą. Uczniowie klasy 1b wzięli udział w IV edycji tego projektu. Wspólnie omawialiśmy takie pozycje książkowe jak „Pilot i ja" Adama Bahdaja, „Dziadek i niedźwiadek" oraz „Afryka Kazika" Łukasza Wierzbickiego. Wirtualnie zwiedziliśmy Europę i Afrykę. Na zajęciach poszerzyliśmy wiedzę na temat kultury ludności zamieszkującej te kontynenty.
Zachwycaliśmy się starymi fotografiami pochodzącymi z prywatnych archiwów autorów wymienionych książek. Co więcej, wypełnialiśmy lekturniki, wykonywaliśmy ciekawe zadania plastyczne a także dyskutowaliśmy na temat losów bohaterów wybranych przez nas lektur. Była to wspaniała przygoda połączona z nauką, która zostanie w naszej pamięci na długi czas.