Ustawienia dostępności strony

większy tekst mniejszy tekst kontrast negatyw domyślne zamknij

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki zostały w tym dniu zaproszone do wspólnej, wesołej zabawy, oglądaliśmy razem bajeczkę, a na koniec każdy dostał upominek w postaci medalu, dyplomu lub korony, przygotowany przez swoje panie.

Spotkanie z Policjantem

27 września nasze przedszkole odwiedził pan policjant Rafał Tlałka, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej, oraz gdy zgubimy się np. w dużej galerii handlowej. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci zadawały wiele pytań, dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy zachowywać się na drodze i w najbliższym otoczeniu. Dziękujemy Panu policjantowi za przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.


Wycieczka do lasu

Korzystając ze sprzyjającej pogody i zgodnie z omawianą tematyką dzieci z grupy „Pszczółki „ i „Motylki” wybrały się w miniony wtorek na wycieczkę do pobliskiego lasu w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci miały okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew. Poznawały też przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, grzyby, żołędzie, kawałki kory. Zebrane dary lasu po powrocie do przedszkola zostały umieszczone w kąciku przyrody. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Udało nam się dostrzec małą, zwinną wiewióreczkę. Wiele radości sprawiły wszystkim wędrówki po leśnych ścieżkach. Zajęcia te uświadomiły naszym milusińskim, że przyrodę należy kochać i szanować. Z kolei nasi najmłodsi z grupy „Biedroneczki” szukali Pani Jesieni w parku. Przedszkolaki spacerując po parku podziwiały piękno jesiennej przyrody. Nazywaliśmy jesienne kolory oraz rośliny i zwierzęta, które można tu spotkać o tej porze roku. Uczyliśmy się rozpoznawać drzewa, ich liście oraz owoce i nasiona. Obserwowaliśmy też ptactwo wodne na malowniczym stawie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że park jest ozdobą naszego miasta i można w nim odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas.

Dzień Jabłka

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko - pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Światowy Dzień Jabłka przypada na 28 września. My to święto obchodziliśmy w poniedziałek 30.09. W tym dniu przedszkolaki i panie ubrane były w barwy jabłkowe. Królowała czerwień, zieleń i kolor żółty. Jabłko to symbol zdrowia i najbardziej znany polski owoc. Rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Zastanawialiśmy się, dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce? Następnie dzieci robiły zdrowy sok, który potem z wielką ochotą wypiły, zagryzając do tego pyszne, świeże jabłuszka.

Mamy nadzieję, że taki „tematyczny dzień” w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.

Owoce i warzywa

Jesień to czas zbiorów wielu owoców i warzyw. Właśnie wtedy możemy delektować się smakiem polskich jabłek, gruszek, śliwek, oraz przeróżnych warzyw. Ich różnorodność oraz piękno podziwiały dzieci z grupy „Biedronek”, które początkiem października wybrały się do pobliskiego warzywniaka. Przedszkolaki oglądały warzywa i owoce. Podziwiały ich kolory i kształty. Podczas tej wizyty dowiedziały się również jakie czynności wykonują sprzedawca i kupujący. Przypomniały sobie zwroty grzecznościowe używane podczas robienia zakupów. Obserwowały jak pani sprzedawczyni waży towar i obsługuje kasę.Z kolei „Motylki” przygotowały pyszną i zdrową sałatkę owocową, którą potem skosztowały z wielkim apetytem. Nasze przedszkolaki będą pamiętały jak ważne jest jedzenie owoców i warzyw, które są źródłem wielu witamin.

Spotkanie z panią bibliotekarką

We wtorek 08.10.2019 roku nasze przedszkole odwiedziła pani Alicja, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie. Pani Alicja przyniosła ze sobą kilka książeczek różnego rodzaju, które dzieci z ochotą oglądały. Przedszkolaki w ciszy i skupieniu wysłuchały przygotowaną przez gościa książeczkę. Bibliotekarka zapraszała dzieci do biblioteki i zachęcała do czytania książek. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni. Pani Alicja zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcała przedszkolaki do czytania książek. Na koniec poprosiła, by dzieci narysowały to, o czym czytała. W ramach podziękowania dzieci wręczyły wcześniej przygotowaną laurkę. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy!

BohaterON – włącz historię!

Uczymy się historii od najmłodszych lat!!!

Już po raz drugi dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach projektu przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, które dotykały tematyki II wojny światowej oraz Powstania Warszawskiego, utrwalały symbole narodowe a także przygotowywały pamiątkowe laurki dla Powstańców. Tym małym gestem, ale jakże wymownym chciały wyrazić bohaterom szacunek i pamięć za to co zrobili dla naszego kraju i dla nas Polaków. Dziękujemy!!!

Izba Regionalna

W środę 23.10 dzieci z najstarszej grupy "Motylki" dostały zaproszenie do Izby Regionalnej w Andrychowie.Przedszkolaki robiły piękne, kolorowe kwiatki z bibuły. Efekty pracy dzieci zachwyciły nie tylko ich samych, ale również Panie, którym bardzo podobały się ich prace.

Wycieczka do sklepu zoologicznego

W tygodniu poświęconym tematyce zwierząt wybraliśmy się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Celem tej wyprawy było rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt, a także ich bezpośrednia obserwacja. Dzieci podziwiały kolorowe rybki, a także gryzonie –rodzinę chomików czy świnkę morską. Obejrzały również różnorodne akcesoria dla małych i dużych zwierząt. Każde dziecko teraz wie, że opieka nad zwierzakami to trudna i odpowiedzialna praca. To była bardzo ciekawa wizyta dla naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie paniom sprzedawczyniom, a zwłaszcza mamie Oliwierka.
.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która u nas odbyła się 23 października. Od samego rana trwały przygotowania. Po powitaniu naszych gości czyli Pań Wicedyrektor rozpoczęły się występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, Emilka pięknie wyrecytowała wiersz. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka piórem. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy pasowany przedszkolak otrzymał dyplomik, a wszystkie dzieci dostały niespodziankę w postaci słodkiego lizaczka.

Jesień, jesień .........

I kto powiedział,że jesień jest szara, zimna, brzydka i nudna? Tegoroczna jesień zachwyca swymi barwami, temperaturą, dlatego korzystamy i bawimy się szeleszczącymi liśćmi w parku. Polecamy wszystkim taką zabawę !!!


Z wizytą w księgarni

22 października korzystając z pięknej pogody i realizując tematykę dotyczącą „Domowych ulubieńców”, przedszkolaki z grupy Biedroneczki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej księgarni. Celem wycieczki było nie tylko rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci od najmłodszych lat, ale także ukazanie im różnorodności i bogactwa wydawanych publikacji ze szczególnym uwzględnieniem książeczek o tematyce dotyczącej domowych ulubieńców: kotów, psów, rybek itp. W trakcie spotkania dzieci miały okazję obserwować pracę księgarza z bliska. Kolejnym etapem spotkania było głośne czytanie książeczki przez wychowawcę. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom.
W drodze powrotnej przedszkolaki odwiedziły park miejski, w którym mogły podziwiać piękno jesiennego krajobrazu, przy okazji korzystając z jej atrybutów urządzając bitwę na liście.



Gminny Konkurs Piosenki dla Przedszkolaka

25 października – w WDK w Sułkowicach-Łęgu odbyła się 14 edycja Gminnego Konkursu Piosenki dla Przedszkolaka „Od Przedszkola do Idola - Cztery Pory Roku”. Konkurs organizowany jest co roku i gromadzi dużą liczbę uczestników oraz widzów. Występy przedszkolaków zachwyciły zebraną publiczność i jurorów. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom, które otrzymały wyróżnienie oraz, którym przyznano nagrody pocieszenia.

Wycieczka autokarowa

Jednym z celów wychowania przedszkolnego jest budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym. Jest wiele sposobów, które temu sprzyjają. Bardzo dobrą okazją do rozwijania i jednocześnie podtrzymywania naturalnej u dzieci ciekawości, potrzeby poznawania i doświadczania otaczającej rzeczywistości, są spacery i wycieczki. Uczestnicząc we wspólnych wyprawach, przedszkolaki uczą się ponadto i utrwalają wzorce zachowań, zasady zachowania się w miejscach publicznych. Tym samym przystosowują się do norm współżycia społecznego, kształtując swoją postawę prospołeczną. Dlatego w minionym tygodniu nasze przedszkolaki wyruszyły na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę autokarową.


Święto Niepodległości

Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowaniu polskich tradycji jest elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej. Dla małego dziecka pojęcie „Ojczyzna” jest wyrazem abstrakcyjnym. Aby w przyszłości dziecko rozumiało słowo: Polak – patriota – Polska – moja Ojczyzna, należy „małymi kroczkami” przybliżać mu obraz kraju, rozbudzać, rozniecać tę iskierkę patriotyzmu prostymi sposobami i metodami dostępnymi percepcji dziecka. Dlatego w dniu 08.11.2019 r. dzieci z najstarszej grupy "Motylki" udały się na pobliski cmentarz. Nasza wizyta była jednocześnie nawiązaniem do Narodowego Święta Niepodległości . Celem wycieczki było oddanie hołdu poległym żołnierzom, pochowanym w zbiorowej mogile, a także zapalenie zniczy i chwila zadumy. W ten sposób dzieci uczciły pamięć żołnierzy poległych w obronie naszego kraju. Dla dzieci takie wyjścia – to pierwsze lekcje historii i kształtowania szacunku do własnego kraju. Tego dnia przedszkolaki odśpiewały również hymn Polski, recytowały wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka", rozmawiały o symbolach narodowych naszego kraju oraz zrobiły piękne kotyliony w biało-czerwonych barwach.

Warsztaty dla dzieci

Dział Profilaktyki Środowiskowej Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminny Zespół Interdyscyplinarny – Koalicja Przeciw Przemocy w Andrychowie włączyły się w realizację kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

W ramach realizacji kampanii w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci w wieku 5 i 6 lat z bajkoterapii pt. „Bajka o Maurycym” prowadzone przez Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie. W ramach zajęć dzieci słuchały bajki o Maurycym, rozmawiały na jej temat, o tym jak zmienia się życie w domu i przedszkolu po przemianie bohatera. Dzieci wykonały również piękne drzewo życzliwości.

Spotkanie z pisarzem

W ramach promowania czytelnictwa wśród przedszkolaków, w dniu 21 listopada dzieci z grupy "Pszczółki" oraz "Motylki"uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Waldemarem Cichoniem, pisarzem, autorem książek dla dzieci o niesfornym, a zarazem sympatycznym kocie Cukierku. Pan Waldemar opowiedział dzieciom, co zainspirowało go do pisania książek. Przeczytał fragmenty swoich opowiadań, a także zaprezentował ciekawe ilustracje. Następnie odpowiadał na liczne pytania zadawane przez dzieci. Zachęcamy rodziców do czytania swoim pociechom opowieści o zwariowanym kociaku.

W aptece

(…)wszędzie marmur, szkło,

A za szkłem równiutko stoi

Mnóstwo różnych szklanych słoi,

Puszek z dziesięć czy piętnaście

A w nich leki, proszki, maście(…)

(Jan Brzechwa „Cudowne lekarstwo”)

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej "Zdrowie naszym skarbem” 6 - latki wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki , poznanie pracy farmaceuty oraz uświadomienie dzieciom zakazu samodzielnego zażywania lekarstw i środków chemicznych. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Przedszkolaki obserwowały, w jaki sposób panie farmaceutki obsługują klientów. Na koniec wszyscy otrzymali upominki w postaci kolorowanek oraz naklejek, za co serdecznie pracownikom apteki dziękujemy.

Andrzejki......

29 listopada 2019 r. był dla wszystkich przedszkolaków wyjątkowy. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazje przenieść się w magiczny świat wróżb. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły we wróżbach i zabawach andrzejkowych. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały kim zostaną w przyszłości, jakie życie ich czeka, wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami, kręciły butelką, wrzucały monety do wody. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnych tańcach przy skocznej muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy.

Spotkanie z książką

W piątek 29 listopada kilkoro uczniów z klasy 5 wraz z Panią Bibliotekarką odwiedziło grupę „Biedroneczek”. Piątoklasiści przybyli do przedszkola, aby czytać dzieciom bajki i wiersze. Zadawali również różne zagadki, które bardzo podobały się przedszkolakom. Dzieci przyjęły z radością klasę 5 i z zainteresowaniem wysłuchały starszych kolegów.

XXVII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej im. Jana Fujawy

W niedzielę - 8 grudnia - w Wiejskim Domu Kultury w Targanicach odbył się finał XXVII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej im. Jana Fujawy. Zwycięzcy zostali wyłonieni w trakcie piątkowych przesłuchań (6 grudnia), w których wzięło udział aż 98 recytatorów. Wśród nagrodzonych znalazła się Emilia Wcisło z grupy "Motylki", która bezbłędnie wyrecytowała piękny wiersz księdza Jana Twardowskiego pt. "Pokochać świat" i zajęła III miejsce. Jesteśmy dumni z Emilki, ponieważ dzieci i młodzież biorąca udział w tegorocznym konkursie reprezentowały bardzo wysoki poziom. Występy były pełne emocji i dostarczyły odbiorcom wielu wzruszeń.

PIECZENIE CIASTECZEK

Jeden z przedświątecznych dni dzieci z naszego przedszkola spędziły niezwykle pracowicie. Motywem przewodnim tego dnia było pieczenie ciasteczek. Przygotowania rozpoczęły się od poznania składników, które są potrzebne do zrobienia ciasta. Maluszki oraz starszaki dzielnie i z pełnym zaangażowaniem wałkowały ciasto i wycinały różne kształty foremkami. Następnie ciasteczka zostały ułożone na blachach i upieczone. Zjemy je z wielką ochotą podczas wigilijki.

WIGILIJKI W PRZEDSZKOLU

W piątek 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym oraz czas wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń, a także czas wspólnego posiłku. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.


GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "ŚWIĄTECZNE FANTAZJE"

Jak co roku ZSS w Targanicach zorganizował Gminny Konkurs Plastyczny:„ Świąteczne Fantazje”. Tematem tegorocznego konkursu były : „Anioły, Aniołki i Aniołeczki dla św. Jana Pawła II". Jury przyznając nagrody i wyróżnienia kierowało się w swym wyborze samodzielnością wykonanej pracy. Szczególnie doceniło te prace, w których mały artysta wykazał się dziecięcą wyobraźnią oraz ekspresją twórczą. Z naszego przedszkola nagrodę otrzymała Natalka Łysoń, a wyróżnione zostały Natalka Kurasz i Lenka Matusiak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

Jak co roku w styczniu obchodzimy szczególne święto - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce. Goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Rodzice uświetnili tę uroczystość słodkim poczęstunkiem, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Po występie wnuczęta wręczyły swym babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione laurki i małe upominki. Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.



DZIEŃ KOTA


„Chodzi swoimi drogami,

cichutko miauczy czasami,

chętnie wskakuje na płot.

To zwierzę nazywa się …” .

Wszystkie dzieci od razu zgadły, kto jest bohaterem tej zagadki. Chodziło oczywiście o kota, który 17 lutego ma swoje święto. Dlatego zajęcia i zabawy w naszym przedszkolu zdominowała tematyka związana z obchodami Światowego Dnia Kota. Przedszkolaki w tym dniu uczestniczyły w różnorodnych „kocich zabawach”, między innymi malowały, wycinały czworonogi, naśladowały kociaki, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka , słuchały wielu ciekawostek na ich temat, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów, zwijały wełnę, bawiły się w kotka i myszkę. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta jest podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. 14 lutego 2020r. sala gimnastyczna wyglądała bajecznie i kolorowo, a nasze maluchy były przebrane w przepiękne bajkowe kreacje. W trakcie karnawałowych szaleństw wszyscy wyśmienicie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach prowadzonych przez doświadczone animatorki, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

Kolejny bal karnawałowy już za rok – do zobaczenia!

W SZKOLE...

Pierwsza klasa jest wielkim wydarzeniem zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Pierwsze przygotowania, zmierzające do niwelowania dziecięcych obaw i radosnego przestąpienia progu szkoły, które pomogą odnaleźć się naszym przyszłym pierwszoklasistom w nowej rzeczywistości rozpoczęliśmy już teraz. W minionym tygodniu zostaliśmy zaproszeni do klas III, gdzie wprowadzono dzieci w świat edukacji szkolnej, tj. zapoznano z wyglądem szkoły- rozmieszczeniem sal i ich przeznaczeniem, wyposażeniem klas, sposobem prowadzenia zajęć lekcyjnych ale również umożliwiono przedszkolakom nawiązanie nowych przyjaźni oraz zapewniono poczucie bezpieczeństwa „pod skrzydłami” starszych kolegów. Nauczyciele wraz z wychowankami przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci; ciekawe przedstawienie o zarozumiałej stokrotce, zabawy integracyjne, zagadki, konkursy, karty pracy, zabawy z ozobotami, nagrody, a na sam koniec niespodziankę w postaci słodkiego poczęstunku. Mieliśmy również okazję zobaczyć salę komputerową. Każdy dwuosobowy zespół, w skład którego wchodził jeden uczeń i jeden przedszkolak, rywalizował ze sobą, pracując z dużym zaangażowaniem, rozwiązując bardzo ciekawy quiz o zwierzętach. Potem każdy mógł za pomocą myszki narysować ulubionego zwierzaka. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie, przemiłą atmosferę i bardzo ciekawe zajęcia!

RODZINNY KONKURS WIELKANOCNY

Na przełomie marca i kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna w Andrychowie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zorganizowała Rodzinny Konkurs Wielkanocny. Pierwsze miejsce w kategorii Kartka Wielkanocna zdobył nasz" zerówkowicz " Oskar Zawada. Serdecznie gratulujemy i życzymy utalentowanemu Oskarowi dalszych sukcesów.


„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

W roku szkolnym 2019/2020 grupa „Biedroneczki” przystąpiła do projektu edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Realizacja tego projektu posłużyła przede wszystkim rozwojowi czytelnictwa oraz rozwijaniu kompetencji kluczowych dzieci.
W ramach projektu dzieci realizowały moduły, które znacząco wpłynęły na podniesienie pracy przedszkola. Rodzice z dziećmi w domu czytali ulubione utwory polskich pisarzy i wykonywali do nich pamiątkowe ilustracje a w przedszkolu czytali zaproszeni goście, dzieci brały udział w małym wolontariacie poprzez uczestniczenie w różnych akcjach charytatywnych, tworzyły „Misiowy regulamin małego czytelnika”, uczestniczyły w zajęciach dotyczących praw dziecka oraz konkursie plastyczno – literackim „Ten dywan ma moc”, tworzyły misiowy plakat dotyczący bezpieczeństwa, wykonywały „Misiowe liczmany” w ramach obchodów „Dnia matematyki” a na zakończenie uczestniczyły w module „Mali przedsiębiorcy”. Za udział w projekcie przedszkole uzyskało CERTYFIKAT „WZOROWEJ PLACÓWKI”.

Konkurs Plastyczny pt. „„AUTYZM - w niebieskim świecie”

Z przyjemnością informujemy, że I etap III Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „„AUTYZM - w niebieskim świecie”, który organizowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie został rozstrzygnięty. Jego celem jest obalanie mitów i stereotypów o autyźmie, budowanie świadomości i empatii. Po obejrzeniu 57 prac komisja konkursowa postanowiła przyznać 14 nagród i 6 wyróżnień. Laureatem konkursu został nasz wychowanek Oskar Zawada, który poraz kolejny zdobył czołowe miejsce w konkursie plastycznym, udawadniając tym samym swój wielki talent. Z kolei wyróżnienie otrzymała Laura Bodżek, której praca także została nagrodzona. Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom i życzymy dalszych sukcesów.

realizacja strony internetowej - weboski