Konkurs na logo

W związku z rozpoczęciem swojej działalności, Dekanalny Wolontariat Pomocy Chorym ogłasza konkurs na logo, czyli unikalny znak graficzny służący identyfikacji wizualnej tej organizacji.

Współorganizatorem konkursu jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie.

Zaproszenie do wzięcia udziału w wyżej wymienionym konkursie kierujemy do uczniów wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych gminy Andrychów oraz gminy Wieprz.

Placówki chętne do wzięcia udziału w konkursie prosimy o przeprowadzenie I etapu, czyli eliminacji szkolnych i wybranie jednej pracy, która będzie reprezentować daną szkołę w etapie finałowym oraz dostarczenie jej do sekretariatu CKZiU w Andrychowie w jego siedzibie - ul. Starowiejska 22a do dnia 29 września 2023 r.

Dekanalny Wolontariat Pomocy Chorym działa od czerwca 2023 roku na terenie gmin: Andrychów i Wieprz. Grupa ta w swoich przedsięwzięciach kieruje się myślą „Na wzór Maryi pomagamy chorym, by mogli godnie żyć aż do końca”:

1. Prowadzi działalność charytatywną wypływającą z ewangelicznego przykazania miłości i mającą na uwadze godność osoby ludzkiej.

2. Niesie pomoc osobom chorym i ich rodzinom.

3. Wspiera potrzebujących chorych poprzez użyczanie niezbędnego sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego przynoszącego ulgę w cierpieniu i ułatwiającego pobyt chorego w domu.

4. Organizuje ww. sprzęt m. in. poprzez zakup ze środków zebranych podczas kwest.

5. Docelowo będzie prowadzić wypożyczalnię ww. sprzętu.

6. Wspiera chorych w innych potrzebach medyczno-rehabilitacyjnych.

7. Wyszukuje wolontariuszy zaprzyjaźnionych, chętnych do spotkań z chorymi w ich domach oraz do opieki nad nimi.

8. Opiera swoją działalność na bezinteresownej społecznej posłudze wolontariuszy oraz osób zaprzyjaźnionych (niezrzeszonych).

Grupę tę w dużej mierze tworzą nauczyciele i uczniowie, którzy angażowani są w działania wolontariatu
w ramach ich prawnych możliwości. Jest to np.: wykonywanie upominków oraz kartek okolicznościowych dla chorych z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy i Dnia Chorego; wykonywanie upominków dla darczyńców i przeprowadzanie kwest pod opieką nauczycieli; współuczestnictwo i pomoc podczas mszy świętych dla chorych; samodzielne odwiedziny u chorych po osiągnięciu pełnoletności.