Mistrzowie ortografii w konkursie ,,Z ortografią na TY”

27 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Samorządowych w Roczynach 56 uczniów z 11 szkół Gminy Andrychów wzięło udział w XX edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Andrychowa. Zadania zostały przygotowane w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas drugich i trzecich, którzy wykonywali zadania ortograficzne, wykazując się bardzo dużą znajomością zasad pisowni i umiejętnościami zastosowania ich w praktyce.
Uczestnicy walczyli o Nagrodę Specjalną – PIÓRO PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ w ANDRYCHOWIE.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Nina Adamek i Miłosz Malczyk - kl. 2c, Natalia Dyrcz kl.2d, Kacper Hutniczak kl.3c oraz Maria Kawaler i Alicja Kobielus kl.3d.
Miło nam poinformować, że Kacper Hutniczak zajął I miejsce i otrzymał Nagrodę Specjalną - Pióro Przewodniczącego Rady Miejskiej w Andrychowie! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!