Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”

Jak co roku w naszej szkole odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Kaktus”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym TSSP im. Piotra Michałowskiego w Krakowie pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewody Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty.

W tegorocznej edycji „Kaktusa” wzięli udział uczniowie z klas trzecich, którzy zmagali się ze znajomością zasad ortograficznych oraz ich praktycznym zastosowaniem. Uczestnicy konkursu musieli napisać nie tylko poprawnie dyktando, ale również rozwiązać ortograficzny test, który składał się z rebusów, zagadek i tekstów z lukami. Trzech uczniów z naszej szkoły – Nina Adamek, Miłosz Malczyk oraz Tymoteusz Nowak uzyskali wyniki powyżej 90% i zostali zakwalifikowani do finału konkursu, który odbył się 1 marca w Krakowie.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki tego etapu i mocno trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy bardzo dobrych wyników.