Z ortografią za pan brat

To określenie idealnie pasuje do sześciu uczniów naszej szkoły, którzy postanowili zmierzyć się z tą jakże trudną dyscypliną .

W zmaganiach w XIX edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego „ Z ortografią na Ty”, który odbył się 19 maja w Roczynach, stanęli w szranki z 51 przedstawicielami klas młodszych z 11 gminnych szkół. Piszemy o tym, gdyż ogromnie się cieszymy, że w szóstce laureatów znalazło się aż dwóch naszych uczniów.

I tak II miejsce wśród trzecioklasistów zajął Eryk Bryndza z klasy 3 c, natomiast uczeń lasy 2 c Kacper Hutniczak zdobył III nagrodę. Gratulujemy takiego sukcesu, gdyż doskonale wiemy, że poprawna pisownia zgodnie z obowiązującymi zasadami ortograficznymi sprawia trudność nie tylko najmłodszym. To wymagający i niełatwy konkurs, bo uczestnicy musieli się zmierzyć nie tylko z dyktandem, ale również z rozwiązaniem wielu zagadek, rebusów i krzyżówek. Naszym laureatom życzymy dalszych sukcesów.