#LaboratoriaPrzyszłości -O zachowaniu się przy stole

Uczniowie z klasy 3c podczas zajęć szkolnych, mieli okazję poznać zasady savoir – vivre dotyczące prawidłowego nakrywania do stołu i właściwego posługiwania się sztućcami. Uczyliśmy się jak zachowywać się przy spożywaniu posiłków w szkole, podczas wizyty w restauracji, czy odwiedzin gości. Przypomnieliśmy sobie również o magicznych słowach i gestach świadczących o naszej uprzejmości wobec innych osób siedzących przy stole. Dzięki nabytym umiejętnościom mogliśmy samodzielnie przygotować klasowe przyjęcie andrzejkowe. Po raz kolejny, do ćwiczeń praktycznych wykorzystaliśmy elementy pomocy dydaktycznych znajdujących się na wyposażeniu pakietu edukacyjnego projektu ,,Laboratoria Przyszłości” – tym razem - zastawy stołowej.