#LaboratoriaPrzyszłości

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Wiedzą to również nasi nawet najmłodsi uczniowie. Jeszcze nie tak dawno cała społeczność szkolna brała udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Tym razem uczniowie klasy 1 c i 3 c postanowili zgłębić wiedzę i udoskonalić umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć w każdej chwili.

Z wykorzystaniem sprzętu opatrunkowego z apteczek pozyskanych z programu #Laboratoria Przyszłości i pod czujnym okiem naszej Pani pielęgniarki uczyli się opatrywać rany, zabezpieczać różnego rodzaju urazy, usztywniać kończyny. Poszerzyli swoją wiedzę na temat środków opatrunkowych, a także dowiedzieli się jak sobie poradzić jeśli nie mamy potrzebnego sprzętu. Najważniejsze co zapamiętali dzięki tym zajęciom, to przekonanie, że bezwarunkowo trzeba podjąć próbę samodzielnego udzielania pomocy poszkodowanym.