#LaboratoriaPrzyszłości

mBlock to język programowania oparty na Scratchu. Jednym z ograniczeń Scratcha jest to, że można go używać tylko do tworzenia programów komputerowych. mBlock upraszcza proces kodowania w C, a kod jest bardzo podobny do kodu Scratcha.

CyberPi to zaawansowany mikrokontroler zaprojektowany przez Makeblock Education do zastosowania podczas lekcji informatyki i lekcji wykorzystujących podejście STEAM.

Dzięki udziałowi szkoły w programie ,,Laboratoria Przyszłości”, uczniowie klasy 8a, 8b, 8c, 8f kształcili umiejętności programowania w języku mBlock mikrokontrolera CyberPi.

Na lekcji informatyki uczniów zapoznano z interfejsem mBlock, z budową i obsługą oraz funkcjami mikrokontrolera.

Uczniowie na lekcji zaprogramowali ,,Generator dźwięku”; zapoznali się komponentami wejścia i wyjścia CyberPi, pisaniem pseudokodu oraz utworzyli program w mBlocku.