Akcja ,,Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę”

Od 2 października rozpoczynamy w naszej szkole coroczną akcję ,,Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę". Będziemy zbierać kasztany i żołędzie. Zostaną one przeznaczone na dokarmianie leśnej zwierzyny w okresie zimowym. Umieszczone w odpowiednich miejscach, będą przysmakiem m.in . dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać ten trudny okres.

Pokażmy wszyscy, że los zwierząt nie jest nam obojętny!


Wiemy, że macie ogromne serca i potraficie się zmobilizować. Kasztany oraz żołędzie należy zważyć i spakować do plastikowych toreb. Następnie dołączyć do nich karteczkę, na której trzeba napisać swoje imię, nazwisko, klasę oraz przyniesioną ilość (wagę). Torby z kasztanami i żołędziami należy zostawiać w pojemnikach znajdujących się przy wejściach do szkoły.

Zbiórka trwa do 22.10.2021r.

NA OSOBĘ NAJBARDZIEJ ZAANGAŻOWANĄ W ZBIÓRKĘ CZEKA NAGRODA NIESPODZIANKA!