Dzień Jabłka

,,Zielone ,czerwone, okrągłe, pachnące
A jako przekąska niezwykle sycące...
Jabłko- pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek .
Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy !!!"
 W dniu 28.09 w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami, powodu walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Przedszkolaki śpiewały piosenki o jabłku, rozwiązywały,,owocowe" zagadki, uczestniczyły w różnych konkursach grupowych. Dzieci kosztowały jabłek, próbowały musu jabłkowego, pysznego soku,była również szarlotka.
Dzień ten na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych. Takie ,,dni tematyczne" przeprowadzane w tak atrakcyjny sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce, ale także promują zdrowy styl życia.