Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych to doskonała okazja, żeby uświadomić dzieciom, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych i poprzez atrakcyjną formę obchodów zachęcić ich do nauki. W ramach realizacji programu nasze przedszkolaki wybrały się w wirtualną podróż po kilku krajach europejskich: Norwegii, Grecji, ...( nie pamiętam biedronek). Przewodnikiem były Panie, które zapoznały je z historią, opowiedziały o ważnych miejscach, zabytkach, pokazały mapę, godło, flagę. Dzieci wykonały flagi krajów, wykorzystując przy tym wiele ciekawych technik plastycznych. Celem tych zajęć było pogłębianie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami innych krajów.