Dzień Kubusia Puchatka

DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

„– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek. – Dziś – odpowiedział Prosiaczek. Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień”

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora „Misia o bardzo małym rozumku” stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Nasze grupy przedszkole postanowiły uczcić ten dzień i poświętować wspólnie z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci w tym dniu ubrane były na kolor żółty i czerwony. Przedszkolaki od rana brały udział w licznych zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych, plastycznych, robiliśmy zdjęcia z ogromną maskotką misia. Nie zabrakło tego dnia spotkania z książką, której bohaterem był oczywiście Kubuś i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu. Książki opowiadające o przygodach Kubusia Puchatka to wartościowe publikacje, które w humorystyczny sposób podejmują tematy związane z ważnymi dla dzieci zagadnieniami. Miś o bardzo małym rozumku jest skarbnicą złotych myśli, które warto w tym dniu przypomnieć:

„(…) – Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? – Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje”.

„Obiecaj, że zawsze będziesz o tym pamiętać: jesteś odważniejszy, niż sam w to wierzysz, jesteś silniejszy, niż ci się wydaje i jesteś mądrzejszy, niż myślisz”.

„Czasami – powiedział Kubuś – najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w twoim sercu”. „To co sprawia, że jestem inny, to rzeczy, które sprawiają, że jestem sobą".

,,Dzień bez przyjaciela to jak dzbanek, w którym nie została nawet kropelka miodu”. „Jestem bardzo szczęśliwy, bo mam kogoś, kto sprawia, że ciężko jest powiedzieć do widzenia ”.

„Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić”.