Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych. Naszym przedszkolakom również nie jest obojętny los i wygląd naszego środowiska. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczenia naszej pięknej planety. Dlatego już w tym najmłodszym wieku należy dziecku ukazywać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzać w nim pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Sprzątanie było dla przedszkolaków wielkim wyzwaniem i wspaniałą lekcją przyrody. Pamiętajmy! „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania , zależy od każdego z nas.” /Florian Plit/.