św. Patryk

W piątek 17 marca, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Św. Patryka - irlandzkie święto narodowe i religijne.
 Obowiązującym kolorem tego dnia była zieleń symbolizująca konicznę. Panie zapoznały dzieci z legendą o św. Patryku - patronie Irlandii, zwyczajach i symbolach związanych z tym świętem. Dzieci dowiedziały się jak wygląda flaga kraju, poznały małego skrzata o imieniu Leprechaun. Podczas wspólnej zabawy wzbogaciliśmy również nasze słownictwo o kilka nowych wyrazów w języku angielskim. Odbyły się ciekawe gry, konkursy, a także zabawa przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Przedszkolaki wykonywały również pracę plastyczną- koniczynę różnymi technikami. To był udany i ciekawy dzień w przedszkolu.