Akcja edukacyjna na finiszu?

Wraz z końcem roku szkolnego kończymy również pierwszy etap realizowanego od blisko10 miesięcy projektu „Akcja edukacyjna”. Zajęcia, w których uczestniczyło 120 uczniów, były ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych w zakresie przedmiotów przyrodniczych i matematyki oraz kompetencji informatycznych.

Nasi uczniowie mieli szansę rozwoju swoich zainteresowań, a wielu możliwość wyrównania szans edukacyjnych z wyżej wymienionych przedmiotów. I jak potwierdzają diagnozy sporządzone przez nauczycieli prowadzących zajęcia, wszyscy tę szansę wykorzystali. Mamy nadzieję, że efekty ich wspólnej pracy przełożą się na sukcesy z przedmiotów objętych wsparciem. Grupy rozwijające nauczyły się zakładać i redagować bloga oraz tworzyć aplikacje w programie LaerningApps.org. Przyrodnicy ponadto przeprowadzili mnóstwo doświadczeń, które sami projektowali i z których samodzielnie wyciągali wnioski. Przebieg i efekty zajęć można było śledzić na naszej stronie internetowej w zakładce „Akcja edukacyjna”.

Wszyscy korzystali z nowocześnie wyposażonej, właśnie ze środków finansowych projektu, pracowni komputerowej i przyrodniczej. Zakup edukacyjnych narzędzi cyfrowych i pomocy dydaktycznych umożliwi kontynuację zajęć opisanych w projekcie w kolejnym roku szkolnym oraz po jego zakończeniu.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej „Akcji edukacyjnej” dla kolejnych 120 matematyków, przyrodników oraz informatyków. Rekrutacja rozpocznie się na początku roku szkolnego 2018/2019. Warto zgłaszać się już dziś do naszych nauczycieli, ponieważ nabór potrwa tylko do 14 września. Udział uczniów w zajęciach oraz w fantastycznej wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie jest całkowicie bezpłatny. Rekrutacja będzie przebiegać zgodnie z regulaminem dostępnym w sekretariacie naszej szkoły. Niezbędnych informacji udzielą zainteresowanym nauczyciele matematyki, przyrody, informatyki oraz wychowawcy klas młodszych.