Witamy wiosnę z przedszkolakami

22 marca 2016 r. dzieci z kl.1b wraz z wychowawcą Barbarą Czepiec zaprosiły do szkoły grupę „Cebulek" z Przedszkola Publicznego nr 5 w Andrychowie. Tego dnia wszyscy zebrali się w jednej sali, aby w wiosennej scenerii pożegnać zimę i powitać wiosnę oraz poznać zwyczaje Świąt Wielkanocnych.

Celem spotkania było integrowanie społeczności szkolnej i przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, angażowanie dzieci do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych, zapoznawanie z tradycją związaną z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, rozpoznawanie i nazywanie zwiastunów wiosny, kształtowanie wrażliwości na piękno otoczenia przyrodniczego oraz wyrabianie poczucia odpowiedzialności za środowisko. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest marzanna i jak dawniej żegnano zimę i witano wiosnę. Obejrzały również inscenizację w wykonaniu uczniów kl.1b pt. „Witaj wiosno". Kiedy zima odeszła do „Krainy wiecznych śniegów", razem z wiosną przyszły Święta Wielkanocne, zwyczaje z nimi związane no i wszyscy z zapałem wzięli się do wykonywania kolorowych pisanek i zielonych żabek. W szkolnej sali zrobiło się radośnie i kolorowo. Pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę tańcem, wierszem, piosenką i radosnymi okrzykami. Przy słodkim poczęstunku szybko minął nam czas.

{gallery}phocagallery/rokszkolny201516/witamywiosne{/gallery}