Wycieczka

Dnia 22.05.2015r. klasy 2c i 3b pod opieką pań Barbary Czepiec i Gabrieli Samborskiej wzięły udział w wycieczce do Chlebowej Chaty, w Górkach Małych. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem, obejrzeli maszyny rolnicze używane dawniej, nauczyli się jak powstaje masło, ser,miód.

Musieli także popracować fizycznie przy: młóceniu cepami, mieleniu zboża, osiewaniu mąki, formowaniu i pieczeniu podpłomyków, oddzielaniu śmietany od mleka, ubijaniu masła i produkcji twarogu. Po tak ciężkiej pracy ze smakiem zajadali się wytworzonymi, naturalnymi i zdrowymi produktami. Mogli również zwiedzić zakład ceramiki artystycznej i zakupić pięknie wykonane pamiątki. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci małych wycieczkowiczów.

{gallery}phocagallery/rok.szkolny2014.15/wycieczka{/gallery}