Euroweek kwiecień 2024

W dniach 6-10 kwietnia 2024 roku klasy 6a i 7c miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach językowych Euroweek, które odbyły się w Bystrzycy Kłodzkiej. Uczniowie zainspirowali nas do dalszej pracy, aktywnie uczestnicząc w warsztatach, rozwijając swoje umiejętności i odkrywając kolejne talenty. Zawarli przy tym nowe znajomości z rówieśnikami z Czech, Danii, Polski i Gany. Zajęcia w języku angielskim prowadzili animatorzy z Indonezji, Meksyku, Gruzji i Turcji.

Pierwszego dnia po zwiedzaniu malowniczej Bystrzycy Kłodzkiej uczniowie dostali około dwie godziny na przygotowanie w międzynarodowych grupach choreografii do znanych angielskich piosenek. Wniosek jest jeden: nasi uczniowie zdecydowanie potrafią tańczyć i współpracować, mówiąc po angielsku.

Drugiego dnia odbyliśmy spacer w góry i podziwialiśmy urokliwe miejsce widokowe. Następnie uczniowie odegrali scenki po angielsku na zadane tematy. Było przy tym mnóstwo zabawy a obecni na sali nauczyciele pękali z dumy.

Ostatniego wieczoru, po obowiązkowej każdego dnia prezentacji, nasi wychowankowie znowu zaczarowali: połączyli mówienie i śpiew po angielsku z tańcem, przygotowując krótkie przedstawienia na temat filmowych wersji słynnych bajek.

To były trzy dni pełne wzruszeń, emocji i świetnej energii. Dziękujemy, że mogliśmy być częścią Euroweek i chcemy wrócić za rok.