III Małopolski Dzień dla Klimatu -,, Drzewo dla Klimatu"

Drzewo stało się symbolem akcji, bo drzewa to wielcy nasi sojusznicy w walce o dobry klimat. Produkują tlen niezbędny do życia oraz pochłaniają szkodliwe związki z atmosfery. Sadząc drzewa dbamy o naszą planetę Ziemię.

W dniu 4 kwietnia 2024r. uczniowie z klasy 1b i 3c uczestniczyli w obchodach III Małopolskiego Dnia dla Klimatu zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach na terenie Nadleśnictwa w Andrychowie. Wzięcie udziału w warsztatach ekologicznych pt:. ,,Drzewo z mchu", ,,Malowanie toreb ekologicznych" oraz grach, quizach i zabawach edukacyjnych przyczyniło się do kształtowania i promowania postaw proekologicznych naszych uczniów. Wiemy, że dbając o środowisko tworzymy dobry klimat!