Uczniowie naszej szkoły w akcji "Czyste Beskidy" - Razem dla przyrody!

Beskidy to nie tylko malownicze góry, ale także skarb przyrody, który musimy pielęgnować i chronić. W trosce o nasze piękne górskie tereny, uczniowie klas 4b, 5b, 6b, 7c, 6d i 8a wzięli udział w wyjątkowej akcji pod nazwą "Czyste Beskidy". Organizatorem tego niezwykłego przedsięwzięcia było Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego "Chałupa". Wspólnie ruszyliśmy na szlaki gór Beskidów, aby zadbać o ich czystość i piękno.

Nasza przygoda rozpoczęła się wcześnie rankiem, kiedy to grupa entuzjastycznych uczniów wraz z opiekunami szkolnymi wyruszyła na szlaki górskie, by podjąć się trudnej, ale szlachetnej misji - oczyszczenia Beskidów z wszelkiego rodzaju śmieci. Naszym celem były trasy: Kocierz, Jawornica-Potrójna, Kiczera oraz Złota Górka. To właśnie tam mieliśmy okazję sprawić, że nasze góry staną się jeszcze piękniejsze.

Dlaczego akcja "Czyste Beskidy" jest tak ważna? Przede wszystkim dlatego, że Beskidy są jednym z najważniejszych miejsc na mapie Polski pod względem wartości przyrodniczych i krajobrazowych. To tu znajduje się wiele unikalnych gatunków roślin i zwierząt, a także niezwykłe piękno krajobrazu górskiego. Niestety, niestosowne zachowania turystów zostawiających śmieci na szlakach mogą zagrażać tym skarbom natury.

Organizatorzy akcji, czyli Koło PTTK "Chałupa", zadbali o naszą wygodę i bezpieczeństwo. Dostarczyli nam niezbędny sprzęt do sprzątania oraz zapewnili opiekę przewodników, którzy dzielili się swoją wiedzą na temat Beskidów i ekologii.

Akcja "Czyste Beskidy" to nie tylko okazja do pracy nad poprawą stanu środowiska naturalnego, ale także do rozwijania wrażliwości ekologicznej i odpowiedzialności za naszą planetę. Dlatego zachęcamy wszystkich do podejmowania podobnych działań na rzecz czystszego i piękniejszego świata.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji "Czyste Beskidy", opiekunom, organizatorom oraz Kołu PTTK "Chałupa" za możliwość wzięcia udziału w tej wspaniałej inicjatywie.

Wspólnie możemy zdziałać wiele - razem dla czystych i pięknych Beskidów!