VI C i V D na zielonej szkole w Łebie

Zielona Szkoła w Łebie: Niezapomniane chwile pełne przygody i nauki. Klasy VI C i VD ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Andrychowie miały okazję uczestniczyć w wyjątkowej przygodzie podczas zielonej szkoły w Łebie. Kilka dni spędzonych w malowniczym nadmorskim miasteczku dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń i cennych nauk.

Pierwszym przystankiem na naszej trasie było odwiedzenie Seaparku w Sarbsku. W tej przepięknej lokalizacji nad Jeziorem Sarbsko mieliśmy okazję obcować z fascynującymi morskimi ssakami, jakimi są foki. Mogliśmy z bliska obserwować ich zachowanie oraz dowiedzieć się wiele o ich życiu i środowisku naturalnym. Ta niezwykła lekcja przyrody nie tylko nas zachwyciła, ale również poszerzyła naszą wiedzę na temat różnorodności zwierząt morskich.

Kolejnym punktem naszego programu było zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać imponujące wydmy. Przechadzka po piaszczystych wzgórzach była nie tylko piękna, ale również edukacyjna. Dowiedzieliśmy się o formowaniu się wydm i znaczeniu ochrony tego unikalnego ekosystemu. Spacer wśród natury wzbogacił nasze zrozumienie przyrody i uświadomił, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne.

W czasie naszego pobytu mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w konkursie na rzeźbę z piasku. Wykorzystując swoją kreatywność i umiejętności manualne, tworzyliśmy piękne i pomysłowe dzieła z piasku. To był moment, kiedy każdy z nas mógł wykazać się indywidualnym talentem artystycznym, jednocześnie ucząc się pracy zespołowej i współzawodnictwa.

Nie zabrakło także czasu na integrację i zabawę. Organizowane przez nas ognisko, podczas którego piekliśmy kiełbaski, było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu i dzielenia się przyjemnymi chwilami. Dyskoteka, zawody sportowe na plaży i gra w bumperball to kolejne atrakcje, które sprawiły, że nasza przygoda była pełna radości i emocji.

Odwiedziliśmy również port w Łebie, spacerowaliśmy wzdłuż portowych kanałów oraz poznawaliśmy to niezwykle urokliwe miasto. Na szczególne wrażenia zasługuje pokaz sprzętu strażackiego i ratownictwa, który odbył się w Dniu Dziecka. Mogliśmy zobaczyć specjalistyczny sprzęt, który ratownicy i strażacy używają w swojej codziennej pracy, a także dowiedzieć się, jak ważną rolę pełnią w społeczeństwie.

Nie mogliśmy też przegapić okazji do odwiedzenia Labiryntu w Łebie. Wędrując między jego zakrętami i korytarzami, testowaliśmy swoje umiejętności orientacyjne i logiczne myślenie. Ta atrakcja dostarczyła nam wiele zabawy i radości, jednocześnie rozwijając nasze umiejętności poznawcze.

Podczas naszej wycieczki nie zapomnieliśmy także o kulturze i sztuce. Odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych w Łebie, gdzie mogliśmy zobaczyć realistycznie wykonane postacie znanych osób ze świata historii, kultury i rozrywki. Ta wizyta nie tylko rozszerzyła naszą wiedzę, ale także pozwoliła nam poczuć się jak w towarzystwie wielkich postaci, które zmieniały świat.

Każdy dzień rozpoczynaliśmy od rozgrzewki, która dodała nam energii i przygotowywała do pełnego wrażeń dnia. A na zakończenie każdego wieczoru, podziwiając zachód słońca na plaży, mieliśmy chwilę refleksji i wdzięczności za te wspaniałe doświadczenia.

Zielona Szkoła w Łebie była dla nas nie tylko czasem zabawy i przygód, ale także wyjątkową lekcją przyrody, kultury, sztuki i integracji społecznej. Dziękujemy naszym nauczycielom i opiekunom: Pani Alicji Pietraszek, Pani Grażynie Szczepaniak, Pani Annie Górze - Kowalówce, Pani Justynie Dwornik oraz Panu Łukaszowi Dziedzicowi za zorganizowanie tej niezapomnianej wycieczki, która na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako czas nauki, odkrywania i radości.

Uczniowie klas VI C i V D