Wczesnoszkolne i przedszkolne inspiracje - kącik matematyczny

Od listopada 2023r. pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Oddziału w Bielsku – Białej, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego z naszej placówki biorą udział w spotkaniach metodycznych pod nazwą „Wczesnoszkolne i przedszkolne inspiracje – kącik matematyczny”. Prowadzone są one przez panią Jolantę Adamczyk-certyfikowanego szkoleniowca, trenera, korepetytora, emerytowaną nauczycielkę, a jednocześnie osobę o wielkim sercu , która twierdzi, że każdy matematykę każdy może polubić.

Tematyka tych szkoleń obejmowała dotychczas następujące tematy:

• Jak kształtować u uczniów rozumienie podstawowych pojęć arytmetycznych

• Sprawność i zaradność arytmetyczna uczniów – matematyzacja zabaw

• Uczeń z trudnościami w uczeniu się matematyki

• Rozwiązywanie zadań tekstowych metodami dostępnymi uczniom klas 1-3

• Niezwykły świat geometrii. Kształtowanie intuicji pojęć geometrycznych w edukacji dzieci młodszych

• Liczydła planszowe jako narzędzie wspierające rozwój umiejętności arytmetycznych u dzieci; liczydło dwójkowe- Minikomputer Papy’ego.

Twórcza, pełna edukacyjnego zapału i zaangażowania atmosfera zajęć dodaje nam energii, mamy możliwość spojrzenia na problem oczami drugiej osoby z innej niż własna perspektywy, co jest dla nas niezwykle cennym doświadczeniem. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystujemy na naszych zajęciach, ponieważ poprzez gry i zabawy proponujemy dzieciom edukację skuteczną, przyjazną i nowoczesną.