Wycieczka do Planetarium

8 kwietnia uczniowie klas 1b oraz 1d wybrali się na wspólną wycieczkę do największego i najstarszego planetarium i obserwatorium w Polsce, mieszczącego się w Chorzowie. Uczniowie w trakcie pobytu w tym niezwykłym miejscu uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, w trakcie których podziwiali piękno kosmosu, wybrali się w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym, wskazywali kierunki świata, obserwowali gwiazdy i gwiazdozbiory, rozpoznawali znaki zodiaku.

Warsztaty astronomiczne i meteorologiczne były doskonałym uzupełnieniem seansów dydaktycznych. Pozwoliły uczniom poznać genezę gwiazdozbiorów nawiązującą do mitów i legend, nauczyły rozpoznawać charakterystyczne układy gwiazd, dały szansę poznania składników pogody, oraz przyrządów którymi się je mierzy. Uczniowie mieli także szanse dokonania samodzielnego pomiaru, a także stworzenia mapy pogody. Wycieczka do planetarium była dla uczniów bardzo pouczającą i inspirującą lekcją.