Wycieczka klasy 4a i 4c w Pieniny

W dniu 6 czerwca 2023 r. uczniowie klasy IVa i IVc naszej szkoły wyruszyli na wyczekiwaną wycieczkę do malowniczych Pienin. Przez dwa dni pełne radości, nauki i wrażeń uczestnicy poznawali niezwykłe miejsca i bogactwo historyczne tego regionu.
Pierwszym punktem przygody było zwiedzanie zamku w Niedzicy. Wszyscy byli zachwyceni tą imponującą warownią. Kolejnym niezwykłym przeżyciem był rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim. Z pokładu łodzi uczniowie podziwiali piękno otaczających gór, lasów i malowniczych zakoli rzeki Dunajec. Cisza i spokój towarzyszące w trakcie rejsu pozwoliły wszystkim oderwać się od codziennych trosk i naprawdę się zrelaksować. Dalej czwartoklasiści odwiedzili zaporę wodną na rzece Dunajec. W kolejnym dniu podróży było zwiedzanie zamku w Czorsztynie. To piękne miejsce przykuło uwagę uczniów architekturą i panoramą na okoliczne krajobrazy. Nie zabrakło również spaceru przez malowniczy Przełom Dunajca.Wycieczka w Pieniny była nie tylko okazją do poznawania ciekawostek historycznych i technicznych, ale także do integracji i wspólnego spędzania czasu z kolegami i koleżankami. Podczas wyjazdu istotną rolę odegrało towarzystwo wyjątkowej maskotki – Białej Gąski, która stała się symbolem przygody w Pieninach. To dzięki niej dzieci nawiązywały nowe przyjaźnie i dzieliły się emocjami związanymi z odkrywaniem niezwykłych miejsc, a wycieczka nabierała jeszcze większego uroku i radości. Pełni wrażeń wszyscy powrócili do domu, gotowi na kolejne wyprawy.