Dbamy o zdrowie

Troski o własne zdrowie powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat. Dlatego w Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie systematycznie wdrażamy zasady świadomości i odpowiedzialności za zdrowie fizyczne i psychiczne uczniów.
Od lat organizujemy dwa ważne gminne konkursy: "Bezpiecznie, zdrowo i kolorowo" i "Olimpiadę Pierwszoklasistów", które propagują różne elementy zdrowego stylu życia, m.in. właściwy sposób odżywiania się, różnorodną dietę, aktywność fizyczną, bezpieczny sposób wypoczynku. Uczniowie naszej szkoły brali udział w programie "WF z Klasą, "Już pływam", "Jeżdżę z głową". Na co dzień organizujemy zarówno w szkole podstawowej jak i w przedszkolu liczne zajęcia kształtujące dobre nawyki żywieniowe, spotkania z dietetykiem, konkursy plastyczne o tematyce prozdrowotnej. Nasi nauczyciele wzięli udział w VI edycji projektu edukacyjnego "Czysta Małopolska". Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o zdrowym i racjonalnym odżywianiu i aktywności fizycznej wśród dzieci przedszkolnych i uczniów oraz kształtowanie pożądanych nawyków. Zdobyliśmy zaszczytne miejsca:
p. Joanna Bury została laureatem etapu wojewódzkiego i zajęła I msc za opracowanie autorskiego scenariusza i przeprowadzenie zajęć w kategorii kl. I - IV
p. Anna Góra - Kowalówka została laureatem etapu wojewódzkiego i zajęła III msc za opracowanie autorskiego scenariusza i przeprowadzenie zajęć w kategorii kl. IV - VIII
p. Sylwia Gregorarz została laureatem etapu wojewódzkiego i zdobyła wyróżnienie za opracowanie autorskiego scenariusza i przeprowadzenie zajęć w kategorii przedszkole
Szkoła Podstawowa nr 2 zajęła także I msc w konkursie na film w kategorii kl. I - IV oraz II msc w kategorii przedszkole. Koordynatorem projektu film w kl. I - IV była p. Dorota Paździora, a w kategorii przedszkole p. Sylwia Gregorarz. Emilia Chorąży z Oddziału Przedszkolnego oraz Emilia Stachowiak z kl. VIII zostały finalistkami konkursu na plakat "Zdrowo jedz i ćwicz".
Nasza placówka wzięła także udział w V edycji programu wolontaryjno - społecznego "Razem z Grupą" organizowanego przez Grupę Kęty S.A.. Tegoroczna tematyka związana była z profilaktyką zdrowia i nosiła tytuł "Dbamy o zdrowie". Dzięki współpracy z Rodzicem naszej uczennicy, p. Katarzyną Zielińską, a jednocześnie pracownikiem ww. firmy pozyskaliśmy kwotę 1200 zł, którą przeznaczyliśmy na zakup dystrybutora fontannowego. Zapewni on uczniom stały dostęp do filtrowanej wody przeznaczonej prosto do spożycia. Liczymy, że wykształcimy u dzieci nawyk częstego sięgania po płyny, który będzie procentował przez całe życie. Ponadto chcemy kształtować ekologiczną postawę zmniejszającą zużycie plastikowych butelek. Zakup dystrybutora okazał się możliwy, gdyż otrzymaliśmy także pomoc od lokalnej firmy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Andrychowie wsparł nas kwotą 1000 zł w ramach akcji edukacyjnej promującej wodę z wodociągu jako zdrową, zdatną do spożycia bezpośrednio z kranu.
Dziękujemy za owocną współpracę!
Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Andrychowie