Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Priorytet 3

Miło nam poinformować że nasza biblioteka szkolna otrzymała wsparcie finansowe ze środków budżetu państwa na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej w kwocie 12.000 zł + wkład własny w wysokości 3000 zł organu prowadzącego, co daje sumę 15000 zł.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Jeśli ktoś z uczniów lub rodziców jeszcze chciałby polecić jakąś ciekawą książkę, którą warto zakupić to prosimy o podanie jej tytułu do 5 .10. 2022 roku w bibliotece szkolnej.