Program profilaktyczno – wychowawczy EPSILON

Uczniowie klas piątych wraz z nauczycielami uczestniczyli w trzygodzinnych warsztatach prowadzonych przez psychologów z bielskiego Stowarzyszenia "Epsilon". Celem programu było przede wszystkim: doskonalenie komunikacji w klasie i budowania pozytywnego klimatu w grupie, wypracowanie umiejętności rozwiązywania trudności w relacjach, konstruktywność w formułowaniu oczekiwań wobec siebie i innych, rozpoznawanie i nazywanie emocji, umiejętność mówienia o emocjach, doświadczenie pozytywnej współpracy i wzmacnianie poczucia przynależności do grupy, wzmacnianie prawidłowych norm zachowania. Prowadzący zorganizowali wiele kreatywnych zabaw. Uczniowie bardzo aktywnie i dużym zaciekawieniem uczestniczyli w warsztatach.