Światowy dzień życzliwości i pozdrowień

21 listopada obchodzony jest
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało w 1973 na znak protestu przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

Nie zapominajmy, że prawdziwej życzliwości nie można kupić, jednak można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba się specjalnie uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w szkole, w sklepie, na ulicy…

Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach, filiżanka ciepłej herbaty, otwarcie komuś drzwi do sklepu to mało, a zarazem tak wiele.

Dlaczego warto pielęgnować życzliwość? Jaka jest jej niesamowita siła?

Moc jest w TOBIE!

Bądź życzliwy nie tylko od święta. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu.

Zacznij od dziś. Co TY możesz zrobić dla drugiej osoby???

Z okazji Dnia Życzliwości nasi wolontariusze przygotowali uśmiechnięte buźki dla przedszkolaczków, aby pamiętali, że uśmiech potrafi być lekarstwem na wszystko.

A pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.