Wycieczka do Teatru Lalek Banialuka

W piątek 2 grudnia klasa 1a oraz 1d wybrały się na wycieczkę do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Uczniowie wzięli udział w spektaklu pt. "Urodziny w Nigdylandii" oraz spotkaniu ze Św. Mikołajem. W oczekiwaniu na przybycie Św. Mikołaja towarzyszyli dzieciom Diabeł oraz Aniołek. Było mnóstwo śmiechu i radości. Uczniowie zaśpiewali dla Mikołaja piosenki i z wielką niecierpliwością czekali na moment wręczenia prezentów.

Urodziny w Nigdylandii to wielowarstwowa, ciepła i pełna humoru opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu swojej tożsamości oraz odkrywaniu często niełatwej prawdy o świecie. Spektakl w delikatny i nienachalny sposób porusza także bardzo aktualny temat rodziny, macierzyństwa i gotowości na nie. Wraz z głównym bohaterem weryfikujemy schematy i stereotypy, odkrywając, że rzeczy często nie są tym, czym się wydają na pierwszy rzut oka. Przesłanie spektaklu można zawrzeć w myśli: jeśli jesteśmy bardzo zdeterminowani, to możemy wpływać na kształt świata i bieg zdarzeń.